Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Primátorka informuje

V tomto "okne" Vás budem informovať o tom, čo sa chystáme urobiť, ale aj o tom, čo sme už urobili.  Niekedy to budú maličkosti, inokedy veľké veci, ale vždy s úmyslom zrealizovať všetko v prospech Vás Sliačanov. 

Verím, že spoločnými silami urobíme zo Sliača miesto, ktoré nám bude okolie závidieť.


 

Oprava autobusových zastávok

Určite ste si všimli, že zastávka pri Hájnickom cintoríne nemá strechu, boky.... proste je úplne rozobratá. Je to preto, že v týchto dňoch začíname s opravou autobusových zastávok. Podľa informácií od bývalého primátora by sme mali získať aj finančné prostriedky na výmenu zastávok z IROP, ale  bohužiaľ len na 3 a my ich máme 17. A tak sme začali s opravou už existujúcich.

Táto zastávka bude prvá, vzorová, testovacia. Verím, že svojou funkčnosťou poteší našich spoluobčanov čakajúcich na autobus a skrášli aj prostredie svojím výzorom. Chvíľu to však potrvá (ak nebude pršať, do konca týždňa sme hotoví) a preto Vás chem požiadať o trpezlivosť a zároveň sa ospravedlňujem za obmedzenie komfortu pri čakaní na autobus.

Ďakujem za pochopenie


 

Revitalizácia parku pri MsU

Dnes sa revitalizoval park - priestor pri MsU, pred "sobáškou". Odstránili sme staré, mieatamy zoschnuté tuje, vytrhali kríky a otvorilo sa nádherné priestranstvo. Dokonca sme aj strom v tých kríkoch našli :-)  

Pokúsime sa sfunkčniť aj fontánu a verím, že nám vyjde aj projekt na wifi v meste, čím by sa tento priestor priblížil pre verejnosť nielen pekným vzhľadom, ale aj funkčnosťou ako oddychová zóna pre verejnosť. 


 

Prenos zo zastupiteľstva 7.3.2019

Milí Sliačania, zajtra pokus č.1 na kablovke od Snailnetu zastupiteľstvo od 16.00. Pôjdeme aj na stránke Môj Sliač, pre tých, ktorí nemáte vyššie spomínanú káblovku.  Pokúsime sa to dať aj na stránku mesta. Uvidíme, čo sa nám podarí zrealizovať. Snažíme sa, vylepšujeme ... hlavne robíme s tým, čo máme k dispozícii. Pre istotu ešte upozorňujem, že ak to budete pozerať na FB a bude horší zvuk, použite slúchdlá. 
Ďakujeme za trpezlivosť a podporu. 


 

Nový obchod po dlhšom čase - drogéria Teta

Po veľkých peripetiách so zmluvou s prevádkovateľom drogérie Teta, sa nám podarilo ušetriť 15.000,- €, upraviť nové priestory pre naše Informačné centrum, prerobiť šatne pre nájomníkov a vybudvať nové toalety. A tak sme mohli uvóľniť prietory pre drogériu Teta, ktorá vyzerá ako z letáku a 25.2.2019 otvorí svoje dvere pre nás Sliačanov. 

Verím, že v nej nájdete všetko potrebné a že sa jej tu bude dariť.  


 

Zmena úradných hodín na MsU

S účinnosťou od 1.2.2019 sme zmenili úradné hodiny pre verejnosť nasledovne:

Úradné hodiny MsÚ Sliač od 1.2.2019

Pondelok         07.30 - 11.30    12.30 - 15.30 

Utorok              07.30 - 11.30    12.30 - 15.30

Streda              07.30 - 11.30     12.30 - 17.00

Štvrtok             07.30 - 11.30

Piatok               07.30 - 11.30     12.30 - 14.00

V čase od  11.30 do 12.30 je aj obedná prestávka 

 


 

Zmeny potrebujú čas

Vážení a milí Sliačania,

Veľmi ma teší Váš záujem o dianie v meste, že máte potrebu zmien a chcete aby Sliač napredoval míľovými krokmi. Je to úžasné, že konečne po 8 rokoch chcete vidieť progresívnu zmenu na Sliači, a to okamžite.

Bohužiaľ, aj keď ma to mrzí, okamžite to nejde. Aj vláda dostane 100 dní na to, aby sa stihla detailne oboznámiť so situáciou a následne urobiť zmeny. A aj nedočkavá opozícia čaká tých 100 dní na prvé kroky vlády, aby potom mohla hodnotiť, či kritizovať.

Skúsme byť preto aj na Sliači tolerantní a dajte mi čas aby som mohla plánované zmeny urobiť. Sliač je momentálne ako lúka s množstvom vykopaných jám, ktorým sa bohužiaľ nedá vyhnúť a v každej je dosť bordelu, alebo je tak hlboká, že v nej nie je nič. Pýtate sa čo je horšie? Je to jedno !!!

Ak je tam „hnoj“ tak kým ho nevykydám, tak sa z neho nevyhrabem. Ak tam nie je nič – tak to sú projekty – ak chceme do nejakého ísť musíme ho napísať, obstarať, podať a ... no bohužiaľ lusknutím prstov projekt nebude, musí na ňom pracovať tím. Ale aký, keď na našom úrade nie je ani jeden človek, ktorý by to vedel? Tak kde vziať tím? Ako príklad Vám uvediem dotácie na chodníky okolo bytoviek, nastúpila som 7.12 do funkcie a 14.12 zavreli výzvu. Ako sa mohol stihnúť podať projekt, keď nebola ani čiarka, keď na úrade o tom ani nevedeli.

Čakali ste dlhých 8 rokov kým ste sa konečne spamätali a začali sa pýtať, prečo sa na Sliači nič nedeje, tak ešte chvíľu počkajte kým začnete hodnotiť moju prácu a ľudí, ktorí mi pomáhajú. Všetci presne viete, čo nemám robiť, ale nikto z Vás nepríde s radou, čo mám urobiť.  Každý z Vás má dvere na úrade otvorené.

MsU je neskutočne poddimenzovaný, či personálne alebo priestorom. Bývalé vedenie podpísalo nevýhodné zmluvy, alebo pre istotu nepodpísalo žiadne. Nakoľko prebieha audit zmlúv, neviem Vám ešte povedať, či už sme odhalili všetko.

Sliač je krásne a ešte stále kúpeľné mesto, ale ak si budeme navzájom hádzať polená pod nohy, je len otázkou času dokedy to tak bude.

Vzhľadom na vyššie uvedené, verím, že ste pochopili v akej situácii je naše mesto, že na zelenej lúke dom bez stavebného povolenia a projektu nepostavíme a že zázraky sa na počkanie robiť nedajú. Som, ale aj napriek všetkému presvedčená, že Sliač a my Sliačania máme veľký potenciál, že upokojíte vášne a dáte mi čas dokázať to. Som vo funkcii od 7.12.2018, v čase od 21.12 do 7.1. boli všade dovolenky, takže reálne som tam 24 ! pracovných dní. Pracujem na tom aby sa Sliač posúval dopredu, ale radšej zvážim všetky rozhodnutia a plánované zmeny 2x, lebo prípadné chyby by sa ťažko odstraňovali a škody by mohli byť trvalé.

Ďakujem za Váš čas, ktorý ste venovali čítaniu týchto riadkov, za pochopenie a ústretovosť.

S pozdravom

Balgová


 

Upevnenie kontajnerov na Rybárskej ulici

Parkovacích miest nikdy nie je dosť.

Jedno miesto na Rybárskej zostávalo pravidelne voľné lebo bolo blízko pri kontajneroch, ktoré neboli zabezpečené proti pohybu a mohli oškrieť zaparkované auto. A tak sme kontajnerové stojisko oplotili. Maličkosť, ale pribudlo 1 parkovacie miesto.


 

Odstránenie stojatej vody z Pionierskej ulice

Viacerí ste upozorňovali na stojatú vodu (na veľké mláky) na Pionierskej ulici, ktorá zaplavila celú ulicu. V piatok 18.1. sme našli riešenie. Vykopali sme jamu, zasypali makadamom, čím sa vytvorila drenáž kadiaľ môže voda odtekať. Je síce zatiaľ provizórne, ale voda tam už nestojí, takže deti sa nemusia brodiť po členky vo vode cestou do školy. 

Ďalšia maličkosť pre dobro Sliačanov. 


 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka