Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Súťaž Premeny mesta v čase Vytlačiť
 

Mesto Sliač pri príležitosti významných jubileí 

50.    výročie udelenia štatútu mesta

60.    výročie zlúčenia obcí Hájniky a Rybáre

775.  výročie prvej písomnej zmienky o liečivých prameňoch

 vyhlasuje  na svojej webovej stránke www.sliac.sk,  

SÚŤAŽ    PREMENY MESTA V ČASE

Súťaž sa bude skladať z viacerých častí. V každej časti sa vrátime do historických období, ktoré mali významný vplyv na vznik mesta, jeho rozvoj a súčasnú podobu. 

Mesto aj takýmto spôsobom chce pripomenúť obyvateľom   tri významné historické medzníky, ktoré v roku 2019 oslavuje.  Podkladom pre textovú časť súťaže budú úryvky z  kroník mesta Sliač, ktorými chce mesto podnietiť záujem  obyvateľov o jeho históriu. Fotografiie - zdroj Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen. 

O živote mesta z rôznych období  bude informovať v pravidelných častiach zverejnený text súťaže.  Súčasťou každej časti bude aj súťažná otázka.

Pravidla súťaže:

Termín vyhlásenia prvej časti   5.3.2019   termín ukončenia  1.6.2019

Termín vyhlásenia druhej časti 1.6.2019  termín ukončenia    1.9.2019

Termín vyhlásenia druhej časti 1.9.2019  termín ukončenia  1.12.2019

Súťaže sa môžu zúčastniť osoby staršie ako 15 rokov. Každý môže odoslať iba jednu odpoveď v každej súťažnej časti.  Vždy na konci konkrétnej časti  bude pripravená  jedna otázka, na ktorú odpoveď bude zakomponovaná v priloženom  texte  .

Vyplnením formulára a zaslaním správnej odpovede sa bude môcť každý zapojiť do súťaže o propagačné predmety  pripomínajúce tento významný rok.

viac:  https://www.sliac.sk/sutaz.html   

 

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka