Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt - Štúdia uskutočniteľnosti na malé eGov zlepšenia.Vytlačiť
 

     Mesto Sliač sprístupňuje na verejné pripomienkovanie štúdiu uskutočniteľnosti projektu Malé zlepšenia eGov služieb mesta Sliač, aby sa k tomuto dokumentu mohli vyjadriť všetky stavovské organizácie i ostatné subjekty, ktoré sa venujú informatizácii a digitalizácii systémov verejnej správy.

     Mesto Sliač prevádzkuje informačné systémy na zabezpečenie výkonu svojich kompetencií. Predkladaný projektový zámer prináša riešenie rozvoja existujúcej funkcionality. Mesto prevádzkuje informačné agendové systémy a elektronickú registratúru.

     V súčasnosti vznikla potreba tieto systémy vzájomne integrovať vo väčšom rozsahu. Dôvodom sú požiadavky vyplývajúce z legislatívy zameranej na zníženie byrokratickej záťaže občanov a rozvoj funkčných požiadaviek eGovernmentu na Slovensku. Funkčné požiadavky smerujú ku skvalitneniu elektronických služieb mesta, ktoré mesto poskytuje. Minimalizovanie povinného kontaktu občanov a podnikateľov smerom k mestu. Projekt Malé zlepšenia eGov služieb mesta Sliač zavedie princíp proaktivity do vybraných elektronických služieb,  princíp „jeden krát a dosť“ a rozšíri a vybuduje nové integrácie na centrálne referenčné registre štátu ako zdroj dôveryhodných údajov.

     Projekt malé „Malé zlepšenia eGov služieb mesta Sliač“ bude koncipovať a realizovať mesto ako gestor projektu v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014-2020 a výzvy č. OPII-2019/7/5-DOP.

     Typ projektu je v zmysle výzvy „Malé zlepšenia eGov služieb“.

     Projekt je príslušný k špecifickým cieľom v rámci kódu intervencie 78 - Služby a aplikácie elektronickej verejnej správy:

7.3 Zvýšenie kvality, štandardu a dostupnosti eGovernment služieb pre podnikateľov,

7.4 Zvýšenie kvality, štandardu a dostupnosti eGovernment služieb pre občanov.

Pripomienky k štúdii uskutočniteľnosti  je možné zaslať v dole uvedenom formulári na e-mailovú adresu: sekretariat@sliac.sk do 10.10.2019, 16,00 hod.

https://metais.vicepremier.gov.sk/studia/detail/98fbf96d-737a-4f35-90cf-d16fe08f1bb4?tab=documents

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka