Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oznam MsÚ SliačVytlačiť
 

Vážení spoluobčania, najmä osoby vyššieho veku, opakovane Vás vyzývame k zvýšenej ostražitosti,   obozretnosti a opatrnosti voči osobám, ktoré nepoznáte!

Na základe opätovného zaznamenania trestnej činnosti páchanej na osobách vyššieho veku (seniorov), mestská polícia Sliač upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nedôverovali cudzím osobám, ktoré pod rôznymi podvodnými zámienkami  lákajú od ľudí peniaze s úmyslom okradnúť ich niekedy aj o celoživotné úspory. Upozorňujeme,  aby občania nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov a zlodejov.

Opakovane zdôrazňujeme, aby seniori v žiadnom prípade nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote a neukazovali, resp. nevyberali pred nimi peniaze, nakoľko páchatelia ovládajú veľa spôsobov ako odlákať ich pozornosť a v nestráženej chvíli im ukradnú celoživotné úspory.

V prípade, ak by Vás niekto podozrivý oslovil,   nevpúšťajte  ho do svojho príbytku a okamžite kontaktujte políciu
na bezplatnú telefónnu linku 158 alebo mestskú políciu na t.č. 0911 261 352.

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka