Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Členstvo v združeniach

Mesto Sliač je členom nasledovných združení

Naša Lieska

Občianske združeniev zniklo na území okresov Zvolen a Banská Bystrica. Tieto dva okresy susediace medzi sebou, kde niektoré ich obce sú geograficky dobre prepojené,  mali záujem o spoločnú spoluprácu, a tak spojili sily a vytvorili združenie. K spolupráci ich viazala nielen história, ale aj spoločne organizované podujatia a rôzne akcie. Členská základňa združenia je rozložená rovnomerne, zastúpenie má verejný aj súkromný sektor.
www.masnasalieska.sk

OOCR Stredné Slovensko

Oblastná organizácia cestovného ruchu „Stredné Slovensko“ bola na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR oficiálne zaregistrovaná dňa 6. marca 2012, podľa § 14 zák. č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu., v znení zákona č. 386/2011 Z. z. na podporu a propagáciu cestovného ruchu a na vytváranie podmienok rozvoja cestovného ruchu na území jej zakladateľov a členov, s cieľom trvalo udržateľného rozvoja cestovného ruchu a ochrany záujmov svojich členov na svojom záujmovom území.
Zakladajúci členovia:
Zakladajúcimi členmi sú mestá: Banská Bystrica, Zvolen, Sliač a podnikateľské subjekty pôsobiace v oblasti cestovného ruchu: Kúpele Sliač, a.s., Hotel Kaskády Sliač (BAD s.r.o.), Letisko Sliač, a.s.
www.centralslovakia.eu

Združenie obcí SEZA

Zabezpečuje služby v oblasti odpadového hospodárstva

 

Združenie zborov pre občianske záležitosti Človek človeku v SR

Z iniciatívy viacerých miest a obcí, v snahe riešiť problémy, podporiť a predovšetkým metodicky pomáhať rozvoju občianskej obradovosti i humánno-občianskej činnosti bolo 23. 11. 1991 v Banskej Bystrici ustanovené Združenie zborov pre občianske záležitosti Človek človeku v Slovenskej republike ako dobrovoľná organizácia - občianske združenie.
www.zpoz.sk

 

 


 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka